Na otázku: "Co vidíš?" odpoví lidé, že koně. Já ale odpovím: "Celý svůj život!"

Únor 2010

Phar lap

28. února 2010 v 11:41 | Konici-123 |  Fotky slavných koní

Phar Lap, kůň který zemřel díky lidské vlastnosti a tou se stala závist! Phar Lap, kůň převážený z Nového Zélandu i s tou nejtěžší zátěží se dokázal vypořádat a vyhrát! Slavný kůň na kterého si jistě pamatuje celá Austrálie! Budeš nám Chybět Phar lape!=(


Byla jsi tu?

23. února 2010 v 13:44 | Konici-123

4. Pokračování komixu

22. února 2010 v 17:16 | Konici-123 |  Komixy s koňmi
"No to nevadí!" řekla Haidy, potom ho půjdeme hledat. Zatím tam pošlu nějaké pracovníky. " Neměli byste nejdříve zavolat policii?" zeptala se tázavě Lisa. " ne to není třeba, najdeme ho samy!" odpověděla Heidy. Obě se vydaly ke stáji. Haidy Lise ukázala koně " A tohle je Karina, jsou jí jen 4 roky...teď půjdeme hledat toho hřebce!" Lisa se zarazila a v duchu si řekla NO NAZDAR! Když došly tam kde Lisa stála před tím tak jeden z pracovníků uviděl nějaké otisky lidské boty a koňské podkovy. Ukázal to Haidy a ta usoudila že to byla postava asi tak velká jako Haidy. Jeden z pracovníků se zeptal " Nemohla by to být tvoje kamarádka Lisa?" Haidy odpověděla " Ne jsem si jistá že by mi nelhala, ona taková není!" Lisa se začervenala "Vážně?" zeptala se sama sebe. Haidy byla celá smutná ale nedalo se s tím nic dělat! Lisa si najednou vzpomněla že musí okamžitě domů. Řekla to Haidy a běžela co nejrychlejc domů. Doma jí ale čekala...

Doufám že se vám ten komix líbí a že ho čtete rádi!

4. Blog

22. února 2010 v 16:08 | Konici-123 |  Blogy o koních
Mám tu další tip na blog. Tenhle není sice o koních ale je o všem možném. Také ho vlastní moje kámoška Lucka a tak bych byla ráda kdyby jste se koukly! Jinak do toho samozřejmě nebudu nikoho nutit. Když tam budete tak URČITĚ napište nějaký komentář ohledně tohoto blogu, článcích nebo něčeho jiného. Uvítala bych kdyby to bylo hezký ale samozřejmě to je na vás. Moc vás prosím aby jste se koukly a jinak děkuju za návštěvnost mého blogu!
Adresa je: http://www.roxicek.blog.cz

Kopírování

22. února 2010 v 9:18 | Konici-123 |  PRAVIDLA!!!
Jelikož se mé kamarádce Lucce stalo to že jí NĚKDO okopíroval text, tak jsem se rozhodla že zavedu pravidla! Jestli jen u někoho zjistím že mi kopíruje texty nebo je jen trochu upraví a zkopíruje tak mu zakážu sem chodit! A nebo pokud je jako nějaký člověk na stupních vítězů z blogem tak ho smažu úplně! A pokud tam není tak nevím ale PROSÍM NEKOPÍRUJTE! A když byste něco chtěly tak napište do komentíků!! Jinak to platí u všeho kromě animací. Takže s pozdravem autor blogu a doufám opakuji doufám že kopírovat nebudete!!!

Co může způsobit kolika

21. února 2010 v 17:22 | Konici-123 |  Testy
Co může způsobit kolika? To je na vás aby jste určily jako správnou odpověd. Doufám že jich bude hodně i když třeba nebudou správné! I když nevíte co je to kolika tak nevadí! Prostě si jen typněte. Budu ráda když bude co nejvíce hlasů. No a můžete si typovat!

Animace

21. února 2010 v 16:58 | Konici-123 |  Animace
Máme tu další animačky!!

To je jednorožec


Úplně krásný!!

Další animace!No, není to nic moc ale snad se bude líbit

3. Pokračování komixu

21. února 2010 v 16:15 | Konici-123 |  Komixy s koňmi
A tak se Lisa rozhodla že ho půjde chytit. Problém byl ale v tom že vůbec neměla žádné zkušenosti s tím jak by se měla ke koním chovat. První co jí napadlo bylo to za ním běžet. No tak samozřejmě běžela, to nebylo všechno. Přistoupila k němu ze zadu a začala na něj mluvit. Jelikož byl ale divoký tak první co udělal bylo to že se vzepřel (postavit na zadní). Potom nabral rychlost a byl ten tam. Začala se bát jestli se tu někdo neobjeví a nevynadá jí. Nikdo takový ale nebyl, pokračovala tedy dál. V okamžiku uviděla Haidy jak běží směrem proti ní, zeptala se: " Liso (řekla udýchaně) neviděla jsi tu někde plnokrevníka který byl celý černý?" zeptala se tázavě. Lisa jen mlčky a opatrně zavrtěla hlavou.

Další díl bude příště. Jestli chcete tak můžete do komentářů napsat co se stalo. Např. jako od Tariska jsem se nechala inspirovat!

Železník ♥

21. února 2010 v 13:17 | Konici-123 |  Příběhy slavných
Začátek života - konec života
Narodil se 29. dubna 1978 a zemřel 22. prosince 2004.

Rodina
Otec Zigeunerkind Matka Želatina.

Start
Jeho 1. start neznám ale byl to ze začátku kůň na " ODPIS ".

Výhry
Byl to kůň roku 1987, 1989 a 1991. Také vyhrál 4x Velkou Pardubickou, dosud to žádný kůň nepřekonal!

Zajímavost
V roce 1991 se kůň Železník připravuje na další Velkou Pardubickou. Je odstartováno... dvojce Váňa a Železník se řítí ke 14 překážce Poplerově skoku, tam se to stalo. Do cesty se jim připletl jiný kůň a oba skončili na zemi. I když Váňa ve vteřině popadl bičík i svého Železníka vypadalo to že už nemůže vyhrát. Ale i tak vyhoupl se do sedla a uháněl dál... V poslední zatáčce se už vyřítily jako první a běžely si pro výhru. Měl ještě šanci vyhrát a vyhrál!

Smrt
Myslím že zemřel naprosto přirozenou smrtí. Dosud se na něj nezapomělo!! MÁME TĚ RÁDI ŽELDO!!!

Soutěž 3

21. února 2010 v 10:25 | Konici-123 |  Soutěže
A máme tu další soutěž! Jedná se o to kdo pozná všechny tyto dostiháče. Kdo si myslí že je zná tak ať napíše na můj e-mail lenisek.horses@centrum.cz. Pls očíslujte je abych věděla co je to za obrázek.

Příklad: 1)...
2)....

Samozřejmě nezapomeňte připsat adresu vašeho blogu, pokud máte! Jestli nemáte mě je to úplně jedno, můžete se zůčastnit i bez blogu, jen ho ve vyhodnocení tam nebudete mít zapsaný.
Těším se na zůčastněné doufám že jich bude hodně


1)


2)
3)

Barbaro

20. února 2010 v 20:26 | Konici-123 |  Příběhy slavných
Začátek života - konec života
Narodil se 29. dubna v roce 2003 V USA. zemřel 29. ledna 2007.

Rodina
Jeho matka se jmenovala La Ville Rouge a otec Dynaformer.

Start
Poprvé startoval v roce 2005 v závodě Laurel Futurity. Myslím že ho hned vyhrál. Jeho poslední start byl v závodě Preakness Stakes, to byl jeho osudný.

Výhra
Kentucké a Floridské derby.

Smrt
Jak už jsem se zmínila jeho osudný start byl Preakness Stakes. Měl tříštivou zlomeninu pravé zadní nohy. Musel podstoupit několik těžkých zákroků. Stalo se to 22. května 2006. Když se jeho stav zlepšil vypadalo to že bude v pořádku ale náhle do druhé nohy dostal laminitis (zchvácení kopyt) Jeho stav se zase zhoršil. Miliony lidí sledovalo co se děje... Nakonec se ale rozhodlo že se bude muset nechat uspat navždy. DNE 29. LEDNA 2007 SE NAVŽDYCKY ZTRATIL ZE SVĚTA... NIKDY NA TEBE NEZAPOMENEME BARBARO!!!!!

Koňské velikonoce!

19. února 2010 v 18:39 | Konici-123 |  Básničky
Koňské velikonoce
Svátky se slaví,
dárky se dostávaj,
všichni se proto rádi mají,
a lidi se dobře maj.
Koně se honí po pastvinách,
a kluci běhaj s pomlázkou,
hříbata šlapají po roztlinách,
a chlapec má problém s botaskou.
Mamky barví vajíčka,
holky jim zas pomáhaj.
po louce běhá klisnička
a všichni se dobře maj.
Jsou to svátky jara,
no tak co to je?
slaví je mladá nebo stará.
sešly jsme se ve škole.
Velikonoce to jsou,
všichni na ně rádi jdou.
Vajíčka se rozdávaj
a všichni se dobře maj.

Čtete rádi knihy?

16. února 2010 v 14:13 | Konici-123 |  Pony club
Jelikož je pony club knižní klub, tak je jisté že budete dostávat také napínavé knihy a ne jen dárky. Je tam spoustu spisovatelů, například Adam Gabi nebo Emma Raven, Angela Dorsey nebo Lauren Brooke... Takže jsem se rozhodla udělat takovou anketu. Otázka zní Čtete rádi knihy. Prosím hlasujte, budu moc ráda!

3. Blog

13. února 2010 v 20:23 | Konici-123 |  Blogy o koních
Další blog... kamarádka Natka má moc hezký blog o koních. Doufám že se podíváte a napíšete komentík. Určitě bude moc vděčná. I vám já děkuji za sice ne moc velkou návštěvnost na blogu ale i tak mě to moc potěší když můj blog budete navštěvovat častěji. adresa je http://starshineponystarstable.blog.cz

Vyhodnocení soutěže 1

13. února 2010 v 20:20 | Konici-123 |  Soutěže
Tak máme tu vítěze soutěže v nakreslení obrázku. DOST HODNĚ MĚ ŠTVE ŽE SE ZŮČASTNILA JEN 1 HOLKA! JESTLI TO TAKHLE BUDE DÁL POKRAČOVAT TAK SOUTĚŽE NEBUDU DĚLAT, PROČ BYCH JE MĚLA TOTIŽ DĚLAT KDYŽ SE NIKDO NEZŮČASTNÍ? TAK DOUFÁM ŽE PŘÍŠTĚ TO BUDE LEPŠÍ!!!!!!!!!!!!!!!

1. Místo Natka - http://starshineponystarstable.blog.cz

2. Pokračování komixu 1

13. února 2010 v 20:15 | Konici-123 |  Komixy s koňmi
" Ach, dítě dítě. Copak už jsme ti neřekly několikrát že nemáme na to abychom ti něco platily. "
" Řekly, ale stejně. Je to moje kamarádka určitě nebude chtít žádné peníze." Odpověděla Lisa. " Ne, to je poslední slovo! Navíc je to moc nebezpečné. Může se ti něco stát!" To bylo opravdu jejich poslední slovo a tak Lise nezbývalo nic jiného než odejít s prázdnou. V tom jí ale něco napadlo... V 1 hodinu odcházejí oba do práce a tak by mohla na chvíli odejít..... 1 hodina ubyla a Lisa utíkala za Heidy. Po cestě narazila na značku ke stáji Zlatá podkova, to jí moc potěšilo a tak se rozhodla pokračovat dál. Minuty ubíhaly jako voda a Lisa už se blížila ke stáji, když v tom uviděla plnokrevného hřebce který jak se zdálo byl na útěku. A tak se Lisa rozhodla že...

Doufám že napíšete co si myslíte o tom co Lisa udělala a co se stalo. Na vaše nápady a komentáře se budu moc těšit a určitě se nechám inspirovat! =)