Na otázku: "Co vidíš?" odpoví lidé, že koně. Já ale odpovím: "Celý svůj život!"

Květen 2012

I. Kvalifikace na VP 2012 (122.)

27. května 2012 v 17:35 | konici-123 |  Velká Pardubická

1. Kvalifikace na Velkou Pardubickou

Dne 26. 5. 2012 se uskutečnila 1. kvalifikace na Velkou Pardubickou. Na startovní listině bylo 11 koní. A koně se účastnili následující:
1) Nestartoval
2) Hamillpond
3) Nikaska
4) Universe of Gracie(GER)
5) Nestartoval
6) Tomis
7) Nestartoval
8) Trezor
9) Klaus(POL)
10) Valldemoso
11) Nikas
12) Flambion(SLO)
13) Wyona(GER)
14) Soros(POL)

Tady máte amatérský záznam z padocku: http://www.youtube.com/watch?v=BLRmE2YHTTg
Dostih jste mohli vidět včera na ČT4 v 19:00 hodin. Dvaceti šestiletý Liam Treadwell, vítěz Velké Liverpoolské dovedl suveréně do cíle na prvním místě osmiletého valacha Trezora.

Na druhém místě se umístil Valdemoso a třetí byl Tomis. Následovala klisna Wyona(GER) a Soros(POL), v česku dotud neporažený kůň.

Pokud máte zájem vidět nějaké další fotky z padocku či dráhy koukněte se na tento odkaz: http://horselen.rajce.idnes.cz/Rusky_den_-_I._kvalifikace_na_Velkou_Pardubickou_2012/

*Red Rum*

21. května 2012 v 18:28 | konici-123 |  Příběhy slavných

Red Rum

Počátek života - úmrtí
Red Rum se narodil 3. 5. 1965 v irském hrabství a zemřel roku 1995 ve věku 30 let.

Rodina
Matka se jmenovala Mared a otec Quarum.

Start
Poprvé startoval roku 1967 na dráze v Aintree. Svedl tam souboj s klisnou Curlicue. Vítěz však nebyl znám ani z cílové fotografie. Dalších pět let startoval v rovinných i překážkových dostizích. Celkem startoval 100x z toho 24x vyhrál, 15x byl druhý a 23x třetí.

Výhry
Určitě důležité je zmínit, že to je jediný trojnásobný vítěz Velké národní (Velké Liverpoolské - roku 1973,1974 a 1977. Dále také dostihu Scottish National - roku 1974. A spousty dalších závodů - tyto jsou nejdůležitější asi tak.

Zajímavost
Když krátce před Velkou národní žokej Fletcher tisku prohlásil, že: "...kůň není zdravotně v pořádku," tak se trenér rozlítil a a do sedla Red Ruma posadil Tommyho Stacka. Mnozí to zpochybňovali a nevěřili, že Red Rum může vyhrát - už také nebyl nejmladší (bylo mu 12 let). Ale jejich názory rozmetal hned po nejtěžším skoku a nakonec se mu povedlo za obrovského jásotu diváku zvítězit o 25 délek a to byl den kdy si doběhl pro své třetí legendární a nepřekonané vítězství. Zapsal se zlatými písmeny do historie Anglie. Dále také má bronzovou sochu v životní velikosti v Aintree a je po něm pojmenovaný závod - Red Rum Handicap - který se běhá v Aintree.

Smrt
Zdravotní komplikace mu bohužel nedovolili pokračovat v kariéře ale do roku 1990 alespoň doprovázel účastníky Velké národní. Red Rum nepůsobil jako plemenník protože ho majitel nechal vykastrovat. V neobvyklých 30 letech uhynul přirozenou smrtí. Stalo se tomu tak v roce 1995.


Italský den - Den Pernštejnů

10. května 2012 v 15:02 | konici-123 |  Velká Pardubická

Zahajovací dostihový den - Italský den - den Pernštejnů

Dne 8. 5. 2012 jsem se byla podívat na Italském dni. Přináším vám fotky, které jsem pořídila a informace jak to tam probíhalo, doplním i věci jen za sebe. TAKŽE:

Jak to teda bylo?

Nejprve jsme se šli porozhlédnout po areálu jak to tam vypadá a tak. Viděli jsme kolbiště, padock, stánky, tribuny, budovy kde se sází a všechno možné. Dívala jsem se i na sochu Josefa Váni st. a Fantoma. Když jsme se posadili, úvodní slovo měl Vilém z Pernštejna a také se křitl časopis zvaný: "Dostihy".


První dostih byl kolem 13:00. Jmenoval se cena rodu Pernštejnů a na startu bylo celkem osm koní.
STARTOVNÍ LISTINA:
1. Quatiki(FR)
2. Rosi(GER)
3. Carlos ray
4. Speed of Gracie(IRE)
5. The Big(GER)
6. Manifestation(GB)
7. Portengo(GB)
8. Setinka

Po úporném boji si nakonec vítězství o několik délek vybojoval čtyřletý Portengo(GB) s jezdcem Ondřejem Velkem, trénovaný Františkem Zobalem. Druhý byl Manifestation(GB) ze stáje Dr. Charvát. Třetí pak Carlos Ray s žokejem Tomášem Vodrážkou a čtvrté místo obsadil The Big(GER), pátý byl nakonec Rosi(GER) s číslem 2.

Druhý dostih zvaný Cena Jana z Pernštejna proběhl ve 13:35. Startovní listinu tvořilo celkem osm koní. Favority byli Taro, Martien a Diktatorial.

Skončilo to výhrou klisny Winky Winky ze stáje Mega a.s. Stráž p.Ralskem. Druhý byl pak Taro, vítěz českého St. Leger z roku 2010, třetí příčku obhájila Kordelina(POL) s Ondřejem Velkem. Čtvrté místo obsadila hnědka Sun Belina(POL) a páté Diktatorial(GB) (viz. fotka níže)


Jestli chcete vidět ostatní fotky koukněte se sem: http://horselen.rajce.idnes.cz/Italsky_den_-_Den_Pernstejnu_2012/

Tady mám ještě fotku z dostihu poníku, abyste viděli, že i takhle malá účastnice může jet:
Jezdkyně se jmenuje Bára Smrčková na koni Falko.

Dostihová sezona zase v plném proudu!

6. května 2012 v 16:02 | konici-123 |  Velká Pardubická

Zahajujeme...

Přináším vám nové informace o zahájení dostihové sezony na pardubickém závodišti. První zahajovací den bude Italský - Den Pernštejnů. Bude se konat toto úterý tj. 8. 5. 2012. První překážkový dostih bude zhruba kolem 13:00 hodin. A hlavní dostih dne by měl být kolem 16:30, je to Cena Vojtěcha z Pernštejna. To bude taková malá příprava na první kvalifikaci na Velkou pardubickou. Tady máte tipy pro tento den:

Tipy:
I. MANIFESTATION - ROSI - THE BIG

II. TARO - MARTIEN - DIKTATORIAL

III. REGINE - SALUTI - PARK MUIR

IV. MAIESTAS - PEINTRE ABSTRAIT - ARABIAN GEM

V. ORPHEE DES BLINS - POCTA - HOLLYPO

VI. RUNNING HOME - CHAT ET CHIEN - GRIZLA

VII. CHARLEY - RONINO - GODEA

VIII. WAVELIGHT LASER - CANTRIDARA - BODYGUARD

IX. TAMINOS LOVE - RAMANA - WILD DANGER

Takže pokud se chystáte někam vyrazit a ještě nevíte kam, tak proč ne na pardubické závodiště ;-)