Na otázku: "Co vidíš?" odpoví lidé, že koně. Já ale odpovím: "Celý svůj život!"

Květen 2013

I. Kvalifikace na VP 2013

29. května 2013 v 16:53 | Konici-123 |  Velká Pardubická

I. Kvalifikace na Velkou Pardubickou 2013 (123.)

Ahoj, 25. května je za námi a první kvalifikace se uskutečnila. Jako obvykle jsem v Synthesia Parku nesměla chybět a byla jsem svědkem nevídaného triumfu. Na startovní listině bylo 14 koní z toho 13 jich splnilo podmínky do kvalifikace.
Suverení a naprosto překvapivý výkon podal desetiletý Bremen Plan(POL), který loňskou sezónu nezahájil nejlépe a ještě hůře v ní pokračoval. Majitel zvažoval zda ho nechat ještě běhat, nebo už ho poslat na odpočinek. Nakonec se rozhodli dát mu ještě jednu šanci, při Italském dni ve svém dostihu skončil 3., to bylo významné zlepšení a v kvalifikaci se potvrdila jeho forma. Na druhém místě skončil Klaus, třetí byl svěřenec v tréninku Josefa Váni Budapest a čtvrtý pak Status Quo.
Sobotní počasí moc nepřálo ale přeci jenom jsme si celý dostihový den užili.
Pokud máte zájem se kouknout na fotky, můžete zde:


Návštěvnost za minulý týden: 6.5.- 12.5. 2013

14. května 2013 v 17:52 | Konici-123 |  Návštěvnost blogu!

Návštěvnost za minulý týden (6.5. 2013 - 12.5. 2013) je:


Pondeli: 23
Utery: 24
Streda: 17
Ctvrtek: 11
Patek: 20
Sobota: 18
Nedele: 19

Celkem: 132


"Lehký sport? Hloupý koníček?"

10. května 2013 v 21:24 | Konici-123 |  Diskuze

Jezdectví

Poslední dobou často vídávám na různých stránkách názory na postoje některých lidí, kteří se "negativně" vyjadřují ke koním. Proto jsem se rozhodla ho sem uveřejnit taky. Do komentářů se můžete vyjádřit, tak, jak to vidíte sami za sebe ;). Rovnou přidávám zdroj, je to volně přeložené a něco je tam i přidané: http://www.youtube.com/watch?v=82sAE0hP02M

Můj názor a názor všech ostatních...?

Zeptáš se mě, jaký sport dělám? Odpovím ti, že jezdectví. Řekneš mi, že to není sport, že je to lehké, že to může dělat každý, že je to hloupý koníček, že si jen sedím a vozím se....
Ale já se tě tedy budu tázat: "Už jsi někdy věřil v něco nepředvídatelného? Už jsi někdy věřil v něco, co tě může zabít jediným chybným krokem? Už jsi někdy spadl z deseti metrů nad zemí v rychlosti 60 km/h a pak se vrátil zpět do sedla? Už jsi někdy běžel plnou rychlostí směrem k pevné překážce? Už jsi někdy přeskočil něco vyššího než jsi ty sám? Už jsi někdy věřil v něco, co má svůj vlastní rozum? Už jsi někdy ovládl zvíře, které má 600 kilogramů, které tě může zabít kvůli malé chybě, bez pomoci násilí ale přesvědčováním? Už jsi někdy prováděl složitý tanec se zvířetem, které nemluví tvým vlastním jazykem?
Už jsi někdy měl kontakt se zvířetem za 1400 liber? Už jsi někdy cvičil pět hodin denně, sedm dní v týdnu? Kdy už konečně pochopíš, že riskujeme každý den...? Že v sázce je celý náš život? Nebo hůř...život našich čtyřnohých přátel.
A ty se tedy poté ptáš: "Proč jezdíme?" Já říkám, že ti odpovím: "Protože milujeme..."
Třeba jednou budeš potřebovat pomoct ale nikdo nebude poblíž. My máme ale vždycky někoho kdo nás podrží... a právě o tom je jezdectví! Je to tanec dvou duší, které mají mezi sebou zvláštní pouto. A jak říká přísloví: Pokud koně nikdy nebudeš milovat, nikdy ho nepochopíš! Stejně tak, jako nás..jezdce..

POŘÁD MYSLÍŠ, ŽE JEZDECTVÍ JE SNADNÉ?
Proč to tedy nezkusíš sám? Proč se po pádu nezvedneš a nenasedneš zpět do sedla, místo nadávání na chybu, kterou podle tebe udělal kůň? Já to vím!

♥PROTOŽE NEJSI JEZDEC♥
"Takže než nás začneš podceňovat, mysli nejprve na sebe! "

(ZDROJ: tumblr.com)


Italský den 2013

9. května 2013 v 17:52 | Konici-123 |  Velká Pardubická

Zahajovací dostihový den - Italský den 2013

I když Italský den není zahrnut mezi kvalifikace, myslím, že bychom ho neměli pomíjet. Je součástí dostihového programu, který se koná každoročně v Pardubicích. Rozhodla jsem se tedy, že i letos vám sem přispěji malým článkem z dostihového prostředí Italského dne, opět jsem totiž byla navštívit dostihové závodiště 8.5. 2013. A jak už to tak bývá, nechybí ani mé fotky...

JAK PROBÍHAL MŮJ DOSTIHOVÝ DEN...?

Jelikož momentální situace na silnicích v Pardubicích není ideální museli jsme vyjet o hodinu dříve. Velmi mě překvapilo, když jsme vjeli do "dvora", že parkování bylo o dost dražší. Chtěli 100,-, což myslím, že je až přehnané!! Spoustu lidí se tedy otočilo a jelo pryč. U vstupu jsme si zaplatili permanentku a šli jsme se podívat kolem stánků, jelikož bylo ještě brzy.
První dostih začínal kolem 13:00 hodin. Na startovní listině bylo celkem sedm koní. První se umístila klisna Sabana, na druhém místě byl No Time To Lose(GB), v tréninku Josefa Váni a třetí byla Saola. Na tento dostih mi sázky vůbec nevyšli, vsadila jsem na Anthona, který dostih ani nedokončil. Na fotce je No Time To Lose(GB).

Druhý dostih probíhal víceméně podle očekávání. Na startu byl favorizovaný Makléř, který také zvítězil. Nebýt pádu Night Neona na poslední překážce, možná by ale nevyhrál. Night Neon doběhl přesto první... ovšem už bez jezdce :D Druhý byl Flame Vario a třetí pětiletý Killer of Stars(GER).
Ve třetím dostihu běželo deset koní. Fanthagiro a Tripolis shodily své žokeje a tak nedoběhli. Vyhrál Step Dancer, poté následoval Nebrius(POL) a dále Handsome Jack(IRE). Na fotce vítěz Step Dancer:

O lidi na závodišti nebyla nouze, jak můžete vidět i na následujících obrázcích přivedli si s sebou i své čtyřnohé miláčky - nejen koně - například hlavně psy. Nesměly chybět ani početné stánky s občerstvením, jezdeckými potřebami, suvenýry ale především tradičními klobouky, které se mi velmi líbili ale řekněte... Není 3 000,- za klobouk už trochu moc? :/
Čtvrtý dostih doběhlo sedm koní ze startujících dvanácti. Na prvních příčkách byli: Puntarenas, Ready for Smile a Cudna Sprawa. Bohužel, myslím, že zrovna koník River Kwai s číslem čtyři spadl na nějaké z konečných překážek.
Proslýchalo se, že důvod byl přílišné vyčerpání...nemám žádnou jistotu ale zaslechla jsem, že je snad v pořádku, i když, na závodišti to nevypadalo zrovna nejlépe - koník se dlouho nezvedal :(.


Pátý dostih, jak se předpokládalo, vyhrál Age of Jape ale myslím, že žokejové se pořádně zapotili - až do poslední chvíle to byl boj hlava - hlava mezi Age of Japem a Cabernetem. Cabernet nakonec skončil druhý, za ním grošák Neverland, čtvrtý byl El Viento a pátý Summertime. U dalších dostihů už jen zmíním, že vyhráli Reaper, Al Jaz, Zarif a Lady Jane. V dostihu, kde vyhrál Zarif - což byl myslím osmý, popadalo spoustu koní. Doběhlo jich z deseti jen pět, což znamená, že všichni byli dotovaní. Pokud máte zájem se podívat na více fotek, můžete tady - předem se ale omlouvám za kvalitu při trysku :- ( )- :

Dále už jen zmíním, že počasí se velmi vydařilo, i když to zpočátku nevypadalo.
Budu se těšit na další dostihy a doufám, že vy také ;)