Na otázku: "Co vidíš?" odpoví lidé, že koně. Já ale odpovím: "Celý svůj život!"

Duben 2014

Cesta ke koním IV.

27. dubna 2014 v 18:01 | Konici-123 |  Komixy s koňmi

Cesta ke koním

Část čtvrtá: Pokračování
Zdroj gif a obrázků: Weheartit.com (vše je pouze orientační - do příběhu úplně nezapadá)

Stává se vám někdy, že zatoužíte vidět fotky ze starých časů a vzpomenout na to, jak jste byli bezstarostní? Ano? Tak to vám opravdu závidím! Když to teď vyprávím, znovu a znovu cítím ten strach, tu neodbytnou touhu utéct pryč od všeho a zanechat život na pospas osudu. Jenže tenkrát to prostě nešlo a čím jsem starší, tím více to začínám vnímat z jiného úhlu pohledu. To jsem se ale zase moc zasnila, takže pokračujeme...

baby

Cítit, není to samé, jako slyšet. Přežvykování sena bych ještě možná dokázala s nést, ale to řehtání... Myslela jsem, že se složím. Byl to Marengo. Nejprve mě zaplavila vlna hrůzy, hned na to se ale dostavil pocit, který jsem netoužila pojmenovat, a sice stesk. Nehledě na všechno ostatní, jsem ve tmě vkročila za zvukem. Šátek jsem měla stále na očích, nebyl ale problém projít tou známou chodbou, kterou jsem sice nikdy nenavštívila, ale zato jsem ji viděla tolikrát, že bych ji nakreslila poslepu. Hmatala jsem před sebou, až jsem konečně našla, co jsem hledala. Vlhké pysky s hmatovými vousy. Ano, byl to on!

Sweet!

Měla jsem trošku strach, že až mi matka sejme šátek z očí budu vyděšená stejně tak, jako ve chvíli, kdy jsem zjistila, že jsme tady. Požádala jsem ji proto, zda bych si ho směla nechat. Nic nenamítala, ale byla jsem si skoro stoprocentně jistá, že má obavy, aby mě Marengo omylem nezranil. Pomalu jsem přešla od hlavy k šíji, a od šíje k nohám. Opatrně jsem Marenga celého obešla a teprve potom jsem si sama rozvázala uzel a otevřela oči.

Pinterest

Byl jiný, byl větší... Alespoň se mi tak zdál, jestli to je pravda nebo iluze, jsem si netroufala odhadovat. Možná ani nechtěla. Důležité bylo, že jsem byla zpátky, zpátky u koně, který mi dal druhou šanci. Tu, za kterou jsem byla ochotná položit život. Celá ta akce mě navrátila zpátky, zase jsem byla šťastná, mohla jsem... mohla jsem konečně žít!!! A svět se stal zase barevným.

Beautiful child